Poradňa

MANUÁL PRE PRACOVNÉ UPLATNENIE

Prinášame vám praktický „návod“ ako si nájsť pracovné uplatnenie po dlhšej časovej prestávke, napr. po rodičovskej dovolenke alebo starostlivosti o rodinných príslušníkov. 

Manuál je výsledkom spolupráce Zuzky Kresánkovej, Vlasty Kostercovej a Lygie Fullbrook. Zuzka a Vlasta sú zakladateľky Flexipráce a s Lygiou sa zoznámili cez projekt Women Entrepreneurship Forum, ktorý bol organizovaný Americkou Ambasádou. Lygia robí pre firmu KPMG, kde pomáha klientom s vyhľadávaním vhodných kandidátov na ich finančne pozície.

Nechajte sa inšpirovať týmto sprievodcom a užitočnými motivačnými cvičeniami. Informácie sú rozdelené do piatich oblastí:


 1. POMOC PRI SMEROVANÍ KARIÉRY - Sú obdobia počas nášho pracovného života, keď potrebujeme urobiť krok späť a pozrieť sa na svoju kariéru spätne, aby sme sa vedeli rozhodnúť, ako ďalej. Hľadanie práce po kariérnej prestávke je jedným z týchto období. Práve ženy po rodičovskej dovolenke sú skupinou, pre ktoré je tento Manuál určený. Zároveň veľa kapitol môže pomôcť aj tým, ktorí nie sú v súčasnej práci spokojní a chcú zmenu.

  Čo nájdete v kapitole 1 (stručná infografika)

  Kapitola 1


 2. HĽADANIE PRÍLEŽITOSTÍExistuje veľa spôsobov ako hľadať prácu, aletiež platí, že veľa bežných a samozrejmých ciest nie je práve to najlepšie riešenie. Manuál vám pomôže zdokonaliť spôsob hľadania práce, vrátane stanovenia si akčného plánu, a zároveň ako pristupovať k “skrytému” pracovnému trhu.

  Čo nájdete v kapitole 2 (stručná infografika)

  Kapitola 2


 3. ŽIADOSŤ O PRÁCUAko napísať skutočne efektívny životopis a sprievodný list? Ako zviditeľniť vaše schopnosti a zručnosti vo formulároch žiadostí o prácu? Ako vysvetliť prestávku vo vašej kariére v životopise? Sprievodca vám pomôže poslať vašu žiadosť do priečinku “áno”. 

  Čo nájdete v kapitole 3 (stručná infografika)

  Kapitola 3


 4. PRACOVNÝ POHOVORSprievodca pohovorom, ďalšie výberové aktivity, vyjednávaie o pracovnej ponuke, a iné rady, tipy a návody.

  Čo nájdete v kapitole 4 (stručná infografika)

  Kapitola 4


 5. PRACUJEM PRE SEBA (PODNIKANIE)Podnikanie by mohlo byť jedno z riešení ako nájsť rovnováhu medzi prácou a osobným životom. Umožní vám robiť si svoju prácu s radosťou, v čase, v akom vám to vyhovuje, na mieste, ktoré nevyžaduje časovo náročné cestovanie.

  Čo nájdete v kapitole 5 (stručná infografika)

  Kapitola 5


   

  Projekt FLEXIMAMA !

25.08.2015 14:29
 
 
Prečítajte si tiež

Informácie o flexibilnom pracovnom trhu